niedziela, 22 lutego 2015

MUDRY - Yoga dłoni

Mudry uzdrawiające, magiczne, do medytacji

mudras
Mudry to ćwiczenia związane ze specjalnym układaniem dłoni i palców, dzięki którym nasze ręce złożone odpowiednio inicjują harmonizującą elektromagnetyczną energię. Wystarczy kilka minut z każdą mudrą by zwiększyły przepływ energii życiowej w ciele każdego z nas.
Różne ułożenie dłoni i palców kieruje przepływ energii w konkretne miejsce, które dzięki temu jest szczególnie dobrze zasilone, dając efekt szybkiego udrożnienia, oczyszczenia lub rozwoju.


Wszystkie ćwiczenia wykonujemy bez naprężania mięśni i bez wysiłku. Po prostu palce stykamy z delikatnym naciskiem. Ćwiczenia należy wykonywać obydwoma dłońmi (jeśli ktoś może tylko jedną, podwaja czas ćwiczenia). Czas z wybraną mudrą nie powinien być krótszy niż 45 minut dziennie (lub 3 razy po 15 minut).  
Mudry nie powodują żadnych skutków ubocznych, a mogą jedynie pomóc. Przy niektórych schorzeniach na efekty należy poczekać kilka tygodni, a nawet miesięcy. Zdarza się jednak że przy chorobach lżejszych poprawę uzyskujemy po jednym lub kilku dniach ćwiczeń. 

APAN VAYU MUDRA - MUDRA RATUJĄCA ŻYCIE

 
mudra ratujaca zycie
 

To mudra pomocna przy wielu schorzeniach, przede wszystkim jednak w dolegliwościach serca. Zastosuj ją jako pierwszą pomoc w razie ataku serca. W takim wypadku należy to ćwiczenie wykonać natychmiast i to obydwoma rękami. Działanie mudry można przyrównać do zażycia dawki nitrogliceryny. Profilaktycznie stosować codziennie 3 razy po 15 minut.

Istnieją setki mudr, o różnym zastosowaniu na ciało i ducha.
Ja pokażę wam kilkanaście z nich wraz z opisami zastosowań w zakładce MUDRY u góry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Porozmawiajmy ...
Włączona weryfikacja obrazkowa bo spam mi się wdarł.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...