Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

poniedziałek, 18 maja 2015

Trzynasty znak zodiaku Wężownik 29 listopad – 17 grudzień

Znaki Zodiaku - wiedza poszerzona 

 

zodiak astrologiczny


Znaki zodiaku przyporządkowane są czterem żywiołom: ogień, ziemia, powietrze i woda, trzem jakościom: kardynalna, stała, zmienna i mają polaryzację męską i żeńską (aktywne- pasywne, pozytywne - negatywne, yin - yang).
Znaki męskie to trygon ognia i powietrza (nieparzyste), znaki żeńskie to trygon ziemi i wody (parzyste).
Specyficzne dla znaków męskich jest tworzenie nowych sytuacji i okoliczności, natomiast domeną znaków żeńskich, jest umiejętne wykorzystywanie dostępnych możliwości.

Ogień jest żywiołem, który pobudza i działa - trygon ognisty (entuzjastyczny).
Wysoka aktywność, chęć przewodzenia, przebojowość, szybka reakcja na bodźce, odwaga, skłonność do podejmowania ryzyka, optymizm, ekstrawertyzm, śmiałe podejście do problemów.

Ziemia jest fundamentem, na którym powstają trwałe dokonania - trygon ziemski (konkretyzujący).
Dominujące cechy wśród znaków tego żywiołu: pragmatyzm, spokojne podejście do problemów, przedkładanie wartości materialnych ponad duchowe, konsekwencja, dążenie do stabilizacji, potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa i dobrobytu, unikanie niepotrzebnego ryzyka.

Powietrze inspiruje i pozwala rozprzestrzeniać się informacjom - trygon powietrzny (wartościujący).
Najważniejsze cechy znaków tego żywiołu: wszechstronność, zdolność asymilacji z otoczeniem, ciekawość, wielostronne podejście do problemów, optymalne wykorzystywanie intelektu, towarzyskość, kompromisowość, poczucie sprawiedliwości, komunikatywność, tolerancja, umiejętność znalezienia się w każdej sytuacji, szybkie przystosowanie się do nowych warunków działania.

Woda to uczucia, emocje, sny i sprawy ukryte w podświadomości - trygon wodny (emocjonalny)
Przeważające cechy wśród przedstawicieli tego żywiołu: empatia, emocjonalne podejście do problemów, dobra znajomość psychologii, umiejętność przewidywania rozwoju wydarzeń, opiekuńczość, introwertyzm, sentymentalizm, unikanie otwartej konfrontacji, cierpliwość, pesymizm, uduchowienie. 
Te cztery żywioły mogą istnieć w trzech jakościach: kardynalnej, stałej i zmiennej.

Jakość kardynalna - przewodząca, sprawia, że żywioł jest w ciągłym ruchu.
Znaki kardynalne lubią być pierwsze i zaczynać różne rzeczy. Są pierwsze, często przez przypadek, ale również dzięki swojej naturze. Ludzie urodzeni pod tymi znakami zodiaku przecierają szlaki w wielu dziedzinach. Mogą się zagubić, ale odkrycia jakich dokonują, przynoszą korzyści wszystkim. Są pionierami i wizjonerami, ale niekoniecznie muszą przywiązywać się do swoich odkryć. Wolą iść dalej i szukać kolejnych wspaniałych pomysłów do zrealizowania.
Kardynalni mają skłonność do dominacji, wytyczania ścieżek rozwoju, przewodzenia grupom społecznym, ustanawiania norm moralnych, organizowania struktur.

Jakość stała - konsolidującą, sprawia, że pojawia się w swojej zwykłej postaci.
Znaki o jakości stałej dobrze się podporządkowują, zapewniają stabilizację form i struktur, konsolidują grupy społeczne, pilnują przestrzegania norm moralnych, kontrolują rozwój w ściśle określonych granicach.
Ludzie urodzeni w znakach o tej jakości są z natury stali. Uczą się, jak coś zrobić i trzymają się tego. Dobrze wykonują polecenia i przekazują je dalej, jeśli zachodzi taka potrzeba. Przywództwo jest ich specjalnością, pod warunkiem, że znane są im zasady. Osoba urodzona pod znakiem o jakości stałej może być postrzegana przez innych jako sztywna, ale ona po prostu trzyma się tego, co jest znane. Nowych odkryć może dokonywać za pomocą bezpiecznych metod.

Jakość zmienna - poszukująca, powoduje, że żywioł pragnie zmienić swój stan skupienia.
Znaki o jakości zmiennej unikają popadania w zależność, dostarczają nowych idei, poszukują lepszych rozwiązań, wartościują normy moralne, różnicują stosunki społeczne, wymuszają udoskonalenia, zapewniają postęp.
Ludzie urodzeni pod znakami o tej jakości stale się zmieniają. Mają charakter eksperymentalny, który niejako łączy w sobie cechy znaków o jakości kardynalnej i stałej. Zawsze gotowi do wypróbowania nowych rzeczy, ale niestety często niekonsekwentni, co jest częścią ich natury. Składając to wszystko razem można powiedzieć, że są to mistrzowie kreatywności.

Jest jeszcze piąty żywioł duch, który wprawia w ruch koło zodiaku a którego miejsce jest w środku zodiakalnego koła.

W Zodiaku pojawił się nowy, szalenie kontrowersyjny dla astrologów, nielubiany, burzący im krew, 13 znak - „wojownik” Wężownik,  który rządzi tylko 3 tygodnie od 29 listopada do 17 grudnia.
Konstelacja Wężownika w czasach Babilończyków nie stykała się z ekliptyką po której pozornie wędruje Słońce. Jednak w czasach obecnych Słońce przecina ten gwiazdozbiór i należałoby go uznać w horoskopach.

wezownik znak zodiaku
Gwiazdozbiór Wężownika przedstawia Asklepiosa, który trzyma wijącego się węża.

Gdyby w astrologii Wężownik brany byłby pod uwagę, to okres obowiązywania poszczególnych znaków zodiaku uległby zmianom i wyglądałby tak:


Koziorożec: 20 stycznia - 16 lutego
Wodnik: 16 lutego - 11 marca
Ryby: 11 marca - 18 kwietnia
Baran: 18 kwietnia - 13 maja
Byk: 13 maja - 21 czerwca
Bliźnięta: 21 czerwca - 20 lipca
Rak: 20 lipca - 10 sierpnia
Lew: 10 sierpnia - 16 września
Panna: 16 września - 30 października
Waga: 30 października - 23 listopada
Skorpion: 23 listopada - 29 listopada
Wężownik: 29 listopada - 17 grudnia
Strzelec: 17 grudnia - 20 stycznia

Charakterystyka Wężownika


Wężownik jest introwertykiem. Ale wystarczy podrzucić mu temat, który go interesuje i już nie będzie można mu przerwać. Jest inteligentny, pomysłowy i ma intuicję. Ma duże wyczucie artystyczne i wiele szczęścia, również w grach losowych. Idealnie sprawdza się w prowadzeniu własnej firmy, gdyż szybko osiąga sukcesy i mobilizuje się do działania. Swoją inteligencją, pomysłowością i specyficznym stylem bycia wzbudza zazdrość oraz niechęć otoczenia. Wężownik to osoba kreatywna, żądna przygód, wiedzy i podróży, posiada umiejętność interpretowania snów. Potrzebuje dużo ciszy i spokoju.

I co Wy na to???  Jak Wam się podoba nowy ZODIAK?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...