Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 4 kwietnia 2014

Programowanie Naszego Umysłu - podświadomość

Jesteśmy tym właśnie, czym jesteśmy,
ponieważ wcześniej tak to sobie wyobraziliśmy.

Donald Curtis


A zatem jesteśmy tym, co kreujemy w naszej podświadomości, dlatego nauczymy naszą podświadomość wszystkiego, co świadomie wybierzemy aby spełniać swoje marzenia.

Zadania podświadomości to między innymi sterowanie funkcjami nawykowymi: jazda na rowerze, pływanie, jazda samochodem, czytanie, … itd. Powtarzaliśmy wszystkie te umiejętności maniakalnie aż do perfekcji, czyli do momentu kiedy już nie myślimy nad zmianą biegów, z jakich liter słowo, jak zsynchronizować ruch ramion z ruchem nóg … .


Niemalże na tej samej zasadzie będziemy wpisywać nowe oprogramowania w naszą podświadomość, namolnie, natrętnie, maniakalnie, do skutku … niektórym wystarczy przez 30 dni codziennie, a inni będą potrzebowali 90-ciu, każdego wieczora przed snem, wygodnie ułożeni, z zamkniętymi oczami.

Podświadomość programuje się w każdym momencie, ale najlepiej w czasie stanu alfa, czyli w stanie relaksacji, spokoju, odprężenia. Wizualizacje i afirmacje mają wtedy większą siłę i są lepiej zapamiętywane, zapadając głęboko w strukturę podświadomości. Jeśli nie potrafisz jeszcze automatycznie wchodzić w stan alfa, zastosuj metodę oddychania całym ciałem którą podałam w poprzednim odcinku Programowania Naszego Umysłu.

Podświadomość jest najwrażliwsza na obrazy, słowa i uczucia, tylko trochę mniej, ale również na dźwięki, zapachy, dotyk.
Powoli i skutecznie zamienimy naszą podświadomość w źródło mocy. Jej potęga czeka na wykorzystanie i dzięki właściwemu zaprogramowaniu będziemy właściwie kierować swoim losem, ulegając zaprogramowanym podświadomym sugestiom, projekcjom i przekonaniom. Zastanów się, czego bardzo pragniesz, co chcesz osiągnąć. Zapisz sobie w punktach. Życzenia muszą być przejrzyste, krótkie, prawidłowo zinterpretowane. Szukajcie dobrych słów. Nie myślimy, piszemy:

nie będę tchórzem, tylko - jestem odważna/y
nie chcę kłopotów, tylko - rozwiązuję sprawę, pokonuje, załatwiam
… itd.

Zapisujemy i myślimy pozytywnie, ale same pozytywne myśli nie wywrą oczekiwanego wpływu bez bezgranicznej wiary w nasze możliwości, w siebie, w fakt że wszystko nam sprzyja.
Myślimy i piszemy w czasie teraźniejszym, żadnego projektowania w czasie nieokreślonym.

Przyjmuję zatem, że jesteśmy oczyszczeni z niepożądanych programów (wcześniejsze odcinki cyklu), lecz jeśli twoje myśli wciąż zajęte są myśleniem o trudnościach życia, niedostatku, ciągłym braku i czujesz wciąż obecność wewnętrznego krytyka i osobistego sabotażysty, to tamte lekcje nie zostały odrobione i musimy do nich wrócić.

Umiemy wchodzić w stan alfa lub jeszcze się uczymy.

Wiemy już jak działa podświadomość, robimy więc teraz mądrą listę programów jakie będziemy chcieli sobie wpisać. Przyłóżcie się do tego zadania bardzo starannie, bo od tego, co wprowadzicie w swoją podświadomość zależy wasza pomyślność.

W następnym odcinku – Jak programować się wizualizacjami i wspomagać je afirmacjami.

A potem – Jak współpracować z nadświadomością.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...