Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 9 lutego 2014

Spowiedź święta – szatański wymysł KościołaJuż w IV wieku, to jest od 300 r., ukształtowany został kompletny obrządek spowiedzi, który podzielony był wtedy na trzy części: wyznanie grzechów ciężkich przed biskupem, wydłużony okres pokuty, a w końcu publiczne pojednanie w Wielki Czwartek. Grzesznicy poddawani byli rygorystycznej procedurze, zwanej "pokutą publiczną" lub "kanoniczną" głównie za odstępstwo od wiary, cudzołóstwo i morderstwo.

W VI wieku zaczęła rozpowszechniać się forma spowiedzi, zwana "pokuta prywatna", mniej surowa od poprzedniej, polegająca na wyznaniu grzechów wszystkich przed księdzem.
W XII wieku nabrał znaczenia akt "wyznania grzechów" i było to kolejne złagodzenie antycznej dyscypliny pokutnej. IV Sobór Laterański w 1215 r. ustalił, wiążący wszystkich chrześcijan obowiązek spowiadania się i przystępowania do Komunii św. przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym. Norma ta została następnie sprecyzowana przez Sobór Trydencki (1543-1563), który nakazał spowiadanie się tak zwane ''uszne'' i tak trwa ten proceder po dzisiaj, również w kościele prawosławnym, co krytykują od zawsze protestanci.
Początkowa forma spowiedzi była genialnym sposobem na trzymanie wiernych krotko za mordę w posłuszeństwie (rozgrzeszenia można nie dostać), dodatkowo stosując metody zastraszania ogniami piekielnymi, a jak to nie wystarczało, najbardziej wymyślnymi torturami i stosami (wybierano chętniej stosy, bo krew nie chlapała - autentyczne).
Dopiero w XII wieku kościół się zorientował, że ma w łapach potężne narzędzie, a mianowicie informacje, a kto ma informacje ten rządzi! Stąd nacisk na obowiązkową spowiedź prywatną – uszną. No przecież to Kościół wymyślił Internet, spowiadających się chrześcijan na całym świecie i informacje spływające rwącą rzeką do Watykanu. GENIALNE!!! SZATAŃSKI WYNALAZEK! Ludzie zostali tak wyprani z mózgów, że spowiadają się agentom watykańskim absolutnie ze wszystkiego, nawet z takich rzeczy do których trudno się samemu przed sobą przyznać a za nic komukolwiek.
To najczystsze informacje, bez żadnych przekłamań, nieograniczona wiedza absolutnie o wszystkim!

SPOWIEDŹ to wynalazek wszech czasów. Brawo KOŚCIÓŁ.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...