Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 3 kwietnia 2013

INTUICJA to potęgaNaukowcy wciąż nie wiedzą skąd bierze się intuicja. Jedni mówią że mieści się w prawej półkuli mózgu odpowiedzialnej za kreatywne myślenie, inni twierdzą że w ciele migdałowatym skąd płyną impulsy omijając zupełnie mózg w chwilach kiedy nie ma czasu na myślenie... itd.
Ezoterycy natomiast uważają że intuicja znajduje się w czakramie trzeciego oka (między brwiami) lub w nadświadomości.
Gdzie jest, to jest, ważne że JEST.
Korzystamy z niej mniej lub więcej. Dlaczego piszę o intuicji nazywanej szóstym zmysłem? Dlatego, że to wspaniałe, cudowne narzędzie pozwala nam łatwiej płynąć przez życie. Ludzie intuicyjni, których jest niezwykle mało, a do których ja należę, więc wiem o czym piszę, mają zdecydowanie ciekawsze życie i … łatwiejsze. Łatwiejsze dlatego, że intuicja wie o wiele więcej niż świadomość. To jak dostęp do największej biblioteki świata z gotowymi odpowiedziami i rozwiązaniami. Nie namawiam do życia intuicyjnego, bo istnieje niebezpieczeństwo, że zaprowadzi was na bezdroża z których nie znajdziecie wyjścia, jeśli macie słabo rozwinięty ten szósty zmysł. Warto natomiast, zdecydowanie warto rozwijać intuicje.
72 na 83 laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie nauk ścisłych przyznało, że to intuicja odegrała rolę w ich sukcesie.
Kurt Tupperwein, autor książki Superintuicja, tak opisuje intuicję: Mówimy o „olśnieniu”, gdy mamy jakąś ideę, inspirację, pomysł. Intuicja jest owym nagłym podszeptem, gdy czujemy, że „coś wisi w powietrzu” lub gdy coś „widzimy oczyma duszy” – nie przypomina nam to jednak filmu, jest raczej jak migawka – coś nagłego i nieoczekiwanego. „Strzela nam do głowy pomysł”, i to tak nagle, „jak grom z jasnego nieba”. Niektórzy ludzie mają „nosa”, inni czują coś „w trzewiach”. Tyle Kurt.
Znacie te zwroty, prawda? Każdy chciałby mieć dużo olśnień, nagłych podpowiedzi na najtrudniejsze sprawy, właściwych przeczuć co i jak dalej.
Jak rozwijać intuicję? Jest na to dużo sposobów i nie będę tu ich omawiała. Pogrzebcie w internecie i znajdźcie najodpowiedniejszą dla siebie metodę.


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...