Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 30 września 2016

Zadziwiająca i cudotwórcza tybetańska gimnastyka

Ćwicz w łóżku jak już otworzysz oczy


cudotworcza gimnastyka w lozku


Dziesięć przykazań gimnastyki w łóżku lekarzy tybetańskich. Lekarze Ci nazywają te gimnastykę „zadziwiającą i cudotwórczą".


Przykazanie I Leżąc w łóżku, po obudzeniu się, wykonaj następujący intensywny masaż: przytul dłonie do uszu tak, aby kciuki przylegały do głowy tuż za uszami. Ściśniętymi palcami dłoni wykonaj 30 ruchów od góry w dół tak, aby palce wskazujące poruszały się po małżowinach uszu. Skoncentruj się i trzymaj oczy zamknięte od początku do końca tego ćwiczenia.

Działanie fizjologiczne: zapobiega się tworzeniu zmarszczek na twarzy, wzmacnia się działanie nerwu twarzowego, wzmaga się cyrkulacja krwi w okolicy skroni oraz wzmacnia się zęby.

Przykazanie II Dłoń prawej ręki połóż na czoło, a lewą rękę na prawą i poruszaj prawą ręką w prawo i w lewo po 20 razy tak, aby mały palec poruszał się nad brwią.

Działanie fizjologiczne: Wzmaga się cyrkulacja krwi w głowie, znikają bóle i zawroty w głowie.

Przykazanie III Tylną stroną zgiętych kciuków masuj 15 razy jabłka każdego oka,

Działanie fizjologiczne: zapobiega się wszelkim schorzeniom oczu, uspakajany jest system nerwowy.

Przykazanie IV Obejmując dłońmi obu rąk na przemian, masuj tarczycę 20 razy.

Działanie fizjologiczne: polepsza się przemiana materii i praca organów wewnętrznych.

Przykazanie V Wykonaj masaż brzucha: prawą dłoń połóż na brzuch, lewą rękę na prawą i wykonuj masaż ruchami okrężnymi w kierunku ruchu wskazówek zegara 20 razy w taki sposób, ażeby brzuch przemieszczał się z góry na dół; osiąga się to odpowiednim ustawieniem dłoni.

Działanie fizjologiczne: polepsza się cyrkulacja krwi w okolicy brzucha, wzmaga się wchłanianie pożywienia i praca jelit.

Przykazanie VI Leżąc na plecach wciągaj jak najsilniej brzuch do kręgosłupa, a następnie wypychaj go po 20 razy. Ten zabieg należy przeprowadzać również 2-3 krotaie w ciągu dnia.

Działanie fizjologiczne: usuwane są zjawiska zastoju żółci i krwi oraz wzmaga się ruch limfy. Osobom otyłym zabieg ten pomoże pozbyć się nadwagi. Leczone są również schorzenia wątroby i traktu trawiennego.

Przykazanie VII Leżąc na plecach zginaj raptownie najpierw prawą, a potem lewą nogę w stawie kolanowym i podciągaj ją energicznie do piersi, starając się równocześnie uderzyć piętą w pośladek, a następnie raptownie wyprostuj nogę i opuść ją. Wykonaj zabieg każdą nogą po 30 razy.

Działanie fizjologiczne: dokonywany jest masaż nie tylko organów wewnętrznych lecz również gruczołów wydzielania wewnętrznego oraz wzmacnia się mięśnie brzucha.

Przykazanie VIII Siedząc na łóżku, opuść nogi na podłogę. Lewą nogę połóż na kolano prawej i prawą dłonią masuj wklęsłą część lewej stopy 20 razy. Następnie pomasuj tak samo prawą stopę.

Działanie fizjologiczne: zostaje uregulowana praca serca, leczone są choroby stawów (korzystne w chorobach reumatycznych i podagrze).

Przykazanie IX Siedząc, zrób zamek z obojga rąk, położyć na karku l masuj kark 10 razy przy głowie odchylonej w tył. 

Działanie fizjologiczne: wzmaga się krwiobieg w dużych naczynia krwionośnych głowy, wzmaga się ruch płynu mózgowo-rdzeniowego, wywiera się korzystny wpływ na stan piersi i szyi.

Przykazanie X Siedząc, przyłóż ściśle dłonie do uszu i bębnij opuszkami palców obu rąk kolejno wielokrotnie po karku. 

Działanie fizjologiczne: zmniejsza szum w uszach, leczy bóle głowy, pobudza tylną część kory mózgowej, zapobiega głuchocie. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...