Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 6 stycznia 2015

Rozważania przy kawie z muzyką w tle


30 rzeczy, które musisz przestać sobie robić


kawa i skrzypce flash


 1. Przestań spędzać czas z niewłaściwymi ludźmi - wysysają z Ciebie szczęście.


 2. Przestań uciekać od problemów - rozwiązywanie ich kształtuje osobowość.

 3. Przestań się okłamywać - unikasz kłamców to dlaczego sam się oszukujesz.

 4. Przestań spychać swoje potrzeby na dalszy plan - nikt inny o ciebie nie zadba.

 5. Przestań próbować być kimś kim nie jesteś - lansuj siebie.

 6. Przestań trzymać się przeszłości - bo nie ruszysz do przodu.

 7. Przestań bać się popełniania błędów - każda porażka zbliża nas do sukcesu.

 8. Przestań się obwiniać za stare błędy - chyba że popełniasz wciąż te same.

 9. Przestań kupować szczęście - miłość, radość i pasja są za darmo .

10. Przestań szukać szczęścia w innych - jeśli nie jesteś zadowolona/y z siebie z nikim nie będziesz szczęśliwa/y.

11. Przestań siedzieć bezczynnie - samo myślenie niczego nie załatwi.

12. Przestań myśleć, że nie jesteś gotowy - prawie nikt nigdy nie jest.

13. Przestań angażować się w związki ze złych powodów - to się nie udaje.

14. Przestań odrzucać nowe związki, bo poprzednie nie wyszły - ucz się siebie i próbuj do skutku.

15. Przestań rywalizować ze wszystkimi - sukces to zmagania z sobą.

16. Przestań być zazdrosnym - na pewno sam masz coś czego inni pragną.

17. Przestań narzekać i użalać się nad sobą - wszystko co się dzieje kreuje ciebie.

18. Nie trzymaj urazy - to niszczy ciebie, nie innych.

19. Nie pozwól innym, aby ściągali Cię w dół do ich poziomu.

20. Przestań marnować czas na tłumaczenie się przed innymi osobami.

21. Przestań robić w kółko te same rzeczy, bez chwili przerwy - no chyba ze pracujesz na taśmie.

22. Przestań pomijać drobne rzeczy - to one głównie tworzą Twoje życie.

23. Przestań dążyć do ideału na każdym polu - wybitni ludzie nie robią wielu innych rzeczy.

24. Nie próbuj iść najłatwiejszą i najkrótszą drogą - to pułapka która nigdzie nie prowadzi.

25. Przestań udawać, że wszystko jest w porządku, jeśli nie jest - nie udawaj ze zawsze jesteś silna/y.

26. Przestań obwiniać innych za swoje problemy - to ucieczka od odpowiedzialności.

27. Przestań być wszystkim dla wszystkich - to może cie zniszczyć.

28. Przestań się zamartwiać - niszczysz swoją teraźniejszość.

29. Przestań skupiać się na tym, czego nie chcesz - koncentruj się na tym czego chcesz.

30. Przestań być niewdzięcznym - bardzo wielu chciałoby być na twoim miejscu.


Za Popularnie w mocno dowolnym tłumaczeniu, co dopiero zauważyłam, bo nie przyszło mi do głowy, że ktoś może tak przekłamać teks i podpisać nazwiskami ludzi którzy inaczej to napisali, a który jeszcze ja zmodyfikowałam.

Tymczasem oryginał Marc i Angel, tym razem w moim tłumaczeniu, wygląda tak.


1. Nigdy nie rób czegoś głupiego tylko dlatego, że jesteś chwilowo zdenerwowany.

2. Odpuszczaj drobne urazy. Życie jest zbyt krótkie, aby pielęgnować gorycz i rejestrować krzywdy. Jeśli jest ktoś w twoim życiu, kto zasługuje na kolejną szansę, daj mu. Jeśli musisz przeprosić, zrób to. Daj szczęśliwy, nowy początek dalszej historii razem.

3.Odpuść idei, że każdy ma  lepiej niż ty. Jeśli trawa wygląda bardziej zielona po drugiej stronie ... przestać patrzeć. Przestań porównywać. Przestań narzekać i zacznij podlewać swoją trawę, na której TY stoisz.

4. Odpuść naciąganym fałszywym przekonaniom.  Zadaj sobie od czasu do czasu pytanie: "Czy to prawda?" To zabawne, jak możemy czasem zamotać nasze umysły i dopasować je do naszej wersji rzeczywistości. Ale takie myślenie nie czyni prawdy. Chciejstwo nie sprawia, że będzie prawdziwe. Oglądaj swoje myśli. Bądź mądry. Gdy tożsamość nie jest zakorzeniona w prawdzie, może to prowadzić do toksycznych i samotnych miejsc, gdzie możemy uzyskać zgodę na złe rzeczy.

5. Odpuść wygasłym ideałom. Wzrost jest bolesny. Zmiana jest bolesna. Ale w końcu, nic nie jest tak bolesne, jak pobyt tam gdzie utknąłeś a gdzieś nie należysz.

6. Odpuść wczorajszej tragedii. Nie jesteś tym, co się wydarzyło. Jesteś tym, co wybierasz, aby stawać się. Zrzuć niepotrzebne obciążenie, weź głęboki oddech i zacznij od nowa. Ostatecznie, będziesz wiedzieć, że jesteś na dobrej drodze w życiu. Jeśli przestaniesz interesować się przeszłością chętnie podejmiesz następny krok.

7. Odpuść tendencji unikania problemów. Nie możesz unikać konfrontacji.

8. Odpuść życiowym małym kłopotom. Nie pozwól, aby głupie drobiazgi złamały twoje szczęście. Frustracja i stres pochodzi od sposobu reagowania, a nie od rzeczy jak się mają. Dostosuj swoje nastawienie, aby frustracja i stres odszedł.

9. Odpuść założeniu że inni są bardziej "normalni" niż ty. Nie znasz naprawdę tych którzy wydają ci się normalni.

10. Porz wyniosłość i niedostępność. Wszyscy musimy być bardziej ludzcy. Nie unikaj kontaktu wzrokowego. Nie chowaj się za gadżetami. Uśmiechaj często. Pytaj ludzi o ich historie. Słuchaj.

11. Porzuć idee, że niektórzy ludzie gorsi od ciebie. Oni naprawdę ciężko pracowali, abyś dostał się, gdzie jesteś w życiu, i nie ma czegoś takiego że wyłącznie sam się stworzyłeś. Ktoś wierzył, zachęcał i zainwestował w ciebie. Bądź wdzięczny aby inni mogli być wdzięczni tobie. Co dajesz w końcu wraca. Nikt nigdy nie jest silny w dłuższej perspektywie, nie doceniając innych. Nie len się i okazuj zainteresowanie ludziom. Zapytaj o ich historie i wtedy słuchaj. Bądź pokorny. Ucz się. Bądz człowiekiem. Bądz dobrym sąsiadem.

12. Odrzuć pomysł, że jesteś tym, co posiadasz. Jesteś wyjątkowym człowiekiem, który jest całkowicie niezależny od tego, co materialne i nabyte w tym świecie. Pamiętaj, aby pozostać pokornym. Ostatecznie dwie rzeczy określają cię bardziej niż cokolwiek innego: cierpliwość, gdy masz bardzo mało, i twoje nastawienie, gdy masz więcej niż wystarczająco.

13. Przestań pożądać rzeczy których nie potrzebujesz. Nie myśl o cenach. Myśl o wartości. I pamiętaj, że zawsze łatwiej znaleźć bogactwo wynikające z mniejszych potrzeb, zamiast chcieć więcej i więcej i więcej.

14. Przestań szukać szczęścia na zewnątrz siebie. W życiu trzeba stworzyć własne słońce. Szczęście zaczyna się od wewnątrz. Przeczytaj więc coś pozytywnego codziennie rano, zrób coś pozytywnego, zanim pójdziesz spać. Skoncentruj się na wszystkich pozytywnych możliwościach i szansach, a poczujesz się świetnie. (mantra) Czuje się świetnie i dokonuję wielkich rzeczy.

15. Nie czekaj na odpłacenie każdego dobrego czynu który zrobiłeś. Nie martw się zbytnio o to czy się opłaca. Jeśli zrobiłeś coś pozytywnego innym, zawsze coś w tym jest dla Ciebie. Urodziłeś się z możliwością zmiany czyjegoś życia. Nie zmarnuj tego. Bądź miłyBądź obecny. Zmieniaj na lepsze.

16. Porzuć niewinne kłamstewka i intrygi.  Jak budować wiarygodność? To nie jest fizyka jądrowa. Bądź szczery. Szanuj swoje obietnice. Powiedz przepraszam, jeśli zepsułeś. Bądź kimś kto chce się spotykać i spędzać czas. Bądź typem osoby, której działania, słowa i wartości zawsze zgadzają się ze sobą.

17. Porzuć wszelka hipokryzję. Na przykład, nie módl się, gdy pada deszcz, jeśli się nie modlisz, kiedy świeci słońce.

18. Nie poświęcaj się dla innych. Dawaj tyle ile możesz na co dzień, ale nie zapominaj o sobie. Słuchaj innych uważnie, ale nie trać swojego własnego głosu.

19. Porzuć obawy przed tym co twoja intuicja ci mówi. Strach zabija najwięcej marzeń. Nie pozwól aby strach ściągał cię w dół, obudź się. Rob jedną rzecz codziennie, która cię przeraża. Tym bardziej, że działając pod wpływem intuicji, intuicji bez strachu, będzie ci służyła lepiej. Zwracaj uwagę na to co czujesz.

20. Odpuść czekanie na gwiazdkę z nieba.  Pamiętaj, że nie zawsze potrzebny jest plan doskonały. Czasami po prostu trzeba spróbować ruszyć się i zobaczyć, co się wydarzy. Wystarczy zrobić najlepiej jak potrafisz, a dowiesz się jak może być jeszcze lepiej.

21. Odpuść konieczności robienia wszystkiego na raz. Tak trzymaj. Prawdziwy cel nie ma ograniczeń czasowych. Prawdziwy cel nie ma określonego terminu. Nie stresuj się i nie przytłaczaj siebie. Rób tylko to, co możesz w tej chwili.

22. Odpuść "wszystko albo nic" w mentalności sukcesu. Doceniaj szary obszar pomiędzy skrajnościami sukcesu i porażki - podróż, proces, ścieżka - to jak się uczysz, jak pomagasz innym, jak się uczysz procesu swojego rozwoju w którym bierzesz udział. Ale przede wszystkim nigdy nie pozwól sukcesowi zagościć w głowie lub niepowodzeniu w sercu. (wyluzuj)

23. Odpuść krytykowania siebie. Nikogo nie zainspiruje samokrytyka czy własna deprecjacja. Jeśli chcesz, aby inspirować siebie i innych, bądź radosny. Baw się. Kochaj siebie. Wybaczaj sobie. Zaakceptuj siebie. Nie przepraszaj że żyjesz.

24. Wyrzuć z życia tych, którzy mówią, że nie jesteś wystarczająco atrakcyjny. Więcej kobiet na całym świecie cierpi z powodu anoreksji i bulimii, niż walczących z rakiem piersi. Istnieją podobne statystyki dla mężczyzn. Kochaj siebie takim, jakim jesteś, bo jesteś piękny właśnie taki jaki jesteś.

25. Nie zmieniaj się aby imponować innym. Zmień s w lepszego człowiekiem to prowadzi do lepszej przyszłości. Zmieniaj w to, co najlepsze dla Ciebie.

26. Odpuść potrzebę lubienia przez wszystkich. Wszyscy nie muszą cię lubić, a niektórzy ludzie nie będą bez względu na to, co robisz. Staraj się nie brać do siebie tego co ludzie mówią o tobie. Co oni myślą i mówią jest odzwierciedleniem ich samych a nie ciebie.

27. Odpuść wszystkich negatywnie wpływających na ciebie. Nie można oczekiwać, aby czuć się dobrze, jeśli otaczają cię negatywności. Bądź z tymi, którzy wydobywają najlepsze w Tobie, a nie stres.

28. Odpuść myśli, że poddanie się, rezygnacja z fatalnych rzeczy czy związków oznacza porażkę.  Poddać się, a poddać się i pójść dalej to dwie zupełnie różne rzeczy.

29. Porzuć myśli, że jest już za późno, aby zacząć od nowa i zrobić to dobrze. Pamiętaj, że zawsze lepiej być na dole drabiny aby móc się wspinać.

30. Odpuść odpuszczanie o jeszcze jeden dzień.  Przestań zwlekać. Przestań życzyć sobie i zacznij pracować. Zrób to, co masz do zrobienia dzisiaj, a możesz robić to, co naprawdę chcesz robić, i być tam, gdzie naprawdę chcesz być jutro.

Uff! Ale przegadane, niczego nie zmodyfikowałam, przetłumaczyłam dokładnie to o co chodziło autorom.  

Która wersja Wam bardziej odpowiada? Ja mam swój typ!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...