Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 16 grudnia 2014

Magia jemioły

Całuśna jemioła


jemiola

Dawno, dawno temu, za lasami, za górami, druidzi uważali jemiołę za roślinę magiczną i wykorzystywali do leczenia wielu schorzeń. Liście i młode gałązki jemioły zawierają wiele substancji, które są aktywne biologicznie i to ta zbierana zimą zawiera najwięcej substancji leczniczych. Pomaga w problemach z oddychaniem, obniża ciśnienie, jest moczopędna i wspomaga leczenie miażdżycy. Wyciągi z jemioły używane są także w leczeniu raka zwiększając szanse przeżycia. Na temat jej działania powstało ponad 700 prac naukowych w których wskazano, że substancje jemioły mobilizują komórki układu immunologicznego.
Ale ostrzegam, w dużych ilościach jest trująca!
Szczególną moc magiczną ma jemioła ścięta w noc przesilenia zimowego, czyli właśnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wilia była nocą starzęśli, bo tak nazywano wigilię i jemiołę w staropolszczyźnie. Dla Magów była świętym zielem i potężnym talizmanem. Jest symbolem płodności, odrodzenia i mądrości.

W wigilię, przed pierwszą gwiazdką, należy zawiesić jemiołę w trzech miejscach domu:

Nad stołem gdzie przyniesie biesiadnikom szczęście i dostatek a składane pod nią szczere życzenia nabiorą magicznej mocy i się spełnią.

Nad drzwiami wejściowymi aby chroniła dom i mieszkańców przed wszelkim złem.

Nad kuchnią lub kominkiem gdzie będzie chroniła przed pożarem.

Całować się można pod każdym pęczkiem jemioły co przynosi szczęście zakochanym, a po każdym pocałunku należy zerwać jeden owoc. Zerwanie wszystkich, gwarantuje szczęśliwe małżeństwo i dzieci.

Powieszenie gałązki podczas nowiu nad drzwiami kogoś upatrzonego i zabraniu po pełni księżyca aby nosić najbliżej serca przyciągnie miłość.

Zerwany listek można włożyć do portfela zamiast łuski karpia, a gałązkę do walizki aby chroniła w podróżach.

Jeśli chcesz skarbu (cokolwiek to dla ciebie znaczy), pożółkłą gałązkę jemioły owiń na gałązce leszczyny tworząc różdżkę i w wigilie św. Jana, chwile po zachodzie słońca dotknij nią ziemi. 

Jemioły nie wolno wyrzucać, trzeba ją przechować cały rok aż do następnej, aby moc pozostała przy Was!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...