Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

środa, 27 sierpnia 2014

Naukowa wizja życia po życiu

Świadomość nie umiera

zycie po smierci
"Biocentryzm: Jak życie i świadomość są kluczem do zrozumienia natury wszechświata"

książka w ktorej doktor Robert Lanza napisal że życie nie kończy się, gdy ciało umiera i praktycznie może trwać wiecznie.
Dr Robert Lanza został uznany przez New York Times za trzeciego najważniejszego żyjącego naukowca. To specjalista w zakresie medycyny regeneracyjnej, mechaniki kwantowej i astrofizyki. Według jego hipotezy, to świadomość jest podstawą wszechświata tworząc materialny wszechświat a nie odwrotnie. Lanza mówi że prawa natury i stałe kosmologiczne wydają się być dostrojone do takiego istnienia życia, a inteligencja istniała przed materią.
Biocentryzm to teoria, że śmierć świadomości po prostu nie istnieje. Śmierć jest tworem ludzkim  identyfikacją ze swoim ciałem które wcześniej czy później musi umrzeć ale świadomość istnieje poza ograniczeniami czasu i przestrzeni,
zatem świadomość bywa w czasie i przestrzeni, jak na przykład moja i twoja tu i teraz.

inne zycie po smierci''Śmierć nie jest końcem, tylko kolejnym etapem'' - mówi holenderski kardiolog dr Pim van Lommel, autor książki "Wieczna świadomość". W 2001 roku w prestiżowym piśmie naukowym "Lancet" napisał ''Nasza świadomość nie zna początku ani końca. Jest niezależna od naszego fizycznego ciała''.
Wieczna świadomości oznacza, że nasz mózg spełnia funkcję odbiornika i przekaźnika, a nie twórcy naszej świadomości. To tak, jak z radiem czy telewizorem, wyłączamy, a programy dalej trwają.

Doktor Eben Alexander, neurochirurg z Uniwersytetu Harvarda uważa, że balansując na granicy życia i śmierci będąc w siedmioletniej śpiączce był po drugiej stronie naszego życia i zobaczył że człowiek wcale nie traci swojej świadomości wraz z nadejściem momentu śmierci fizycznej.

Nowa nauka - Postmaterializm

Naukowcy świata robią przygotowania do stworzenia nowego rodzaju nauki postmaterialistycznej by moc przybliżyć się do tej niematerialnej materii. W przyszłym roku zaplanowano konferencję w USA z udziałem fizyków kwantowych, lekarzy i filozofów. Oj będzie ciekawie!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...