Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

czwartek, 15 maja 2014

Ćwiczenia na pamięć absolutną

Pamięć! 'Musimy zacząć tracić pamięć, nawet tylko stopniowo i nieznacznie, by zdać sobie sprawę, że pamięć stanowi nasze życie. Życie bez pamięci jest niczym (…). Pamięć jest naszym spoiwem, powodem istnienia, wrażliwością, nawet naszym działaniem. Bez niej jesteśmy niczym (…).' Powiedział  hiszpański reżyser Luis Bunuel

Psychologowie i neurologowie zgadzają się, że nie tracimy pamięci, ona tylko leniwieje, gnuśnieje, synapsy usypiają i tracą połączenia. Jest to proces odwracalny, wystarczy się tylko zabrać za ćwiczenie pamięci zaczynając od najprostszych technik.
Dzisiaj pokażę wam technikę zapamiętywania, do której potrzebnych będzie 30 kart w dwóch kolorach, które pokazujemy ćwiczącym pamięć, jednocześnie mówiąc głośno co widzą, zaprzęgamy w ten sposób dwa zmysły; wzrok i słuch.Takie ćwiczenie możemy wprowadzić w domu na zasadzie zabawy z całą rodziną. Z czasem można podnieść stopień trudności i namalować na kartkach jakieś proste symbole (kółko, strzałka, krzyżyk ... ) zaczynając od wprowadzenia dwóch obrazków (kreska na czerwonym, kropka na niebieskim, kreska na niebieskim, kropka na czerwonym ...),  potem trzech ... itd. Można tez zwiększać ilość kolorów.
Ćwiczenia takie są polecane absolutnie wszystkim i w każdym wieku, ale szczegolnie dzieciom które muszą przyswajać ogromną ilość wiedzy i im szybciej i lepiej będą zapamiętywały, tym łatwiej będą się uczyły a ich  perspektywy życiowe znacznie wzrosną.

Życzę zatem miłej zabawy i znakomitych osiągnięć pamięciowych.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...