wtorek, 8 kwietnia 2014

Programowanie Naszego Umysłu - Wizualizacje z Afirmacjami

Po dokładnym przepracowaniu poprzednich odcinków z cyklu Programowania Naszego Umysłu, nadszedł czas na ostateczne, właściwe oprogramowania, które pomogą nam urzeczywistnić nasze marzenia.

Wizualizacje to tworzenie obrazów w głowie. Wizualizując programujemy swój mózg na działanie w obranym kierunku. To najlepszy sposób pracy z naszym umysłem.
Mózg pławiący się systematycznie w wybranych obrazach będzie działał zgodnie z ich zawartością. Ważne jest aby obrazy dotyczyły pojedynczych, konkretnych wymarzonych sytuacji, były kolorowe, trójwymiarowe – 3D a ty w środku, z muzyką, smakiem, nastrojem, czuciem (dotykaj wizualizowanych rzeczy), zapachem, emocjami ... stymulujmy jak największą ilość naszych zmysłów. Do pełnej wizualizacji twojego marzenia dodajmy przygotowane wcześniej i wyuczone afirmacje.


A oto pierwszy z brzegu przykład programowania, na jedno marzenie, krok po kroku. Dotyczy posiadania samochodu.
Musisz określić markę samochodu, kolor karoserii, kolor obić, wygląd wnętrza - znajdź zdjęcie, żebyś mógł/a odtworzyć obraz w detalach po zamknięciu oczu.


Siadasz lub kładziesz się wygodnie z zamkniętymi oczami, przedtem włączając muzykę którą tu umieściłam dla wejścia w stan alfa i dodatkowej stymulacji mózgu. Kiedy już doskonale wyćwiczysz tę wizualizację będziesz mógł/a przywoływać ten obraz wykorzystując podróże np. (tylko jako pasażer).Teraz słuchając muzyki, najlepiej w słuchawkach, z utrwalonym obrazkiem samochodu w głowie, umieszczasz go na przykład przed swoim domem, lub w garażu, znów ze wszystkimi detalami, i wizualizujesz jak wsiadasz do niego - detale - czujesz zapach obić, dotykasz ich, dotykasz kierownicy, ustawiasz lusterka, zapinasz pasy, wkładasz kluczyk w stacyjkę, odpalasz, słyszysz dźwięk silnika, wyjeżdżasz i wiesz gdzie dokładnie jedziesz, czujesz prędkość, uchylasz okno, czujesz powiew i zapach wiatru na policzku, ciepło w samochodzie, lub chłód jeśli widzisz się w upalne lato i czujesz się zachwycona/y jazdą twoim samochodem (emocje mają ogromny! wpływ na stymulację mózgu), dojeżdżasz np. do pracy, wysiadasz, zamykasz swój samochód, a potem widzisz go z okien, kończysz co było do zrobienia, wsiadasz ponownie do swojego samochodu i wracasz do domu. Wizualizuj ten samochód ze sobą w środku w różnych sytuacjach, ale jeśli brakuje ci pomysłów, możesz powtarzać te same. Dodaj afirmację, afirmacje są równie ważne jak wizualizacje i muszą być właściwie sformułowane i podparte emocjami. Afirmacja w tym wypadku powinna brzmieć tak: Ja (twoje imię) jeżdżę moim (marka samochodu) w zachwycie!!! że jeżdżę komfortowo i szczęśliwie.

UWAGA kochani. W czasie programowania nie może być wymuszania, chciejstwa nadmiernego. Wizualizujemy i myślimy spokojnie, po prostu z niezachwianą wiarą.
Ludzie sukcesu osiągają co chcą bo w ogóle nie przychodzi im do głowy że mogłoby się nie udać.

Dojechałaś/eś na przykład do tego miejsca, zaparkuj obok tego dżipa.


Takie wizualizacje możecie robić na niemalże każdy temat: siebie opanowanego podczas załatwiania trudnej sprawy, własną odwagę przy skoku ze spadochronem, ślub z dziewczyną o którą się staracie ... itd. itp.
Przypominam, że każdy musi wypracować sobie własny sposób na swoje wizualizacje z afirmacjami. Ja daję tylko podpowiedzi, a dopracowujecie sami ze sobą. I! Nie wszystko na raz! Krok po kroku, po kolei.

Życzę spełniania marzeń.   

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, chętnie odpowiem.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...