Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 8 kwietnia 2014

Programowanie Naszego Umysłu - Wizualizacje z Afirmacjami

Po dokładnym przepracowaniu poprzednich odcinków z cyklu Programowania Naszego Umysłu, nadszedł czas na ostateczne, właściwe oprogramowania, które pomogą nam urzeczywistnić nasze marzenia.

Wizualizacje to tworzenie obrazów w głowie. Wizualizując programujemy swój mózg na działanie w obranym kierunku. To najlepszy sposób pracy z naszym umysłem.
Mózg pławiący się systematycznie w wybranych obrazach będzie działał zgodnie z ich zawartością. Ważne jest aby obrazy dotyczyły pojedynczych, konkretnych wymarzonych sytuacji, były kolorowe, trójwymiarowe – 3D a ty w środku, z muzyką, smakiem, nastrojem, czuciem (dotykaj wizualizowanych rzeczy), zapachem, emocjami ... stymulujmy jak największą ilość naszych zmysłów. Do pełnej wizualizacji twojego marzenia dodajmy przygotowane wcześniej i wyuczone afirmacje.


A oto pierwszy z brzegu przykład programowania, na jedno marzenie, krok po kroku. Dotyczy posiadania samochodu.
Musisz określić markę samochodu, kolor karoserii, kolor obić, wygląd wnętrza - znajdź zdjęcie, żebyś mógł/a odtworzyć obraz w detalach po zamknięciu oczu.


Siadasz lub kładziesz się wygodnie z zamkniętymi oczami, przedtem włączając muzykę którą tu umieściłam dla wejścia w stan alfa i dodatkowej stymulacji mózgu. Kiedy już doskonale wyćwiczysz tę wizualizację będziesz mógł/a przywoływać ten obraz wykorzystując podróże np. (tylko jako pasażer).Teraz słuchając muzyki, najlepiej w słuchawkach, z utrwalonym obrazkiem samochodu w głowie, umieszczasz go na przykład przed swoim domem, lub w garażu, znów ze wszystkimi detalami, i wizualizujesz jak wsiadasz do niego - detale - czujesz zapach obić, dotykasz ich, dotykasz kierownicy, ustawiasz lusterka, zapinasz pasy, wkładasz kluczyk w stacyjkę, odpalasz, słyszysz dźwięk silnika, wyjeżdżasz i wiesz gdzie dokładnie jedziesz, czujesz prędkość, uchylasz okno, czujesz powiew i zapach wiatru na policzku, ciepło w samochodzie, lub chłód jeśli widzisz się w upalne lato i czujesz się zachwycona/y jazdą twoim samochodem (emocje mają ogromny! wpływ na stymulację mózgu), dojeżdżasz np. do pracy, wysiadasz, zamykasz swój samochód, a potem widzisz go z okien, kończysz co było do zrobienia, wsiadasz ponownie do swojego samochodu i wracasz do domu. Wizualizuj ten samochód ze sobą w środku w różnych sytuacjach, ale jeśli brakuje ci pomysłów, możesz powtarzać te same. Dodaj afirmację, afirmacje są równie ważne jak wizualizacje i muszą być właściwie sformułowane i podparte emocjami. Afirmacja w tym wypadku powinna brzmieć tak: Ja (twoje imię) jeżdżę moim (marka samochodu) w zachwycie!!! że jeżdżę komfortowo i szczęśliwie.

UWAGA kochani. W czasie programowania nie może być wymuszania, chciejstwa nadmiernego. Wizualizujemy i myślimy spokojnie, po prostu z niezachwianą wiarą.
Ludzie sukcesu osiągają co chcą bo w ogóle nie przychodzi im do głowy że mogłoby się nie udać.

Dojechałaś/eś na przykład do tego miejsca, zaparkuj obok tego dżipa.


Takie wizualizacje możecie robić na niemalże każdy temat: siebie opanowanego podczas załatwiania trudnej sprawy, własną odwagę przy skoku ze spadochronem, ślub z dziewczyną o którą się staracie ... itd. itp.
Przypominam, że każdy musi wypracować sobie własny sposób na swoje wizualizacje z afirmacjami. Ja daję tylko podpowiedzi, a dopracowujecie sami ze sobą. I! Nie wszystko na raz! Krok po kroku, po kolei.

Życzę spełniania marzeń.   

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, chętnie odpowiem.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...