Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 13 grudnia 2013

Świat Singli

Zmieniamy się! Zmieniamy się obecnie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Mówię o kobietach. Mężczyźni siłą przeobrażeń zmieniają się również, ale idzie im to ciężko, znacznie oporniej, co nie jest zresztą dziwne, bo są spychani z piedestału władzy, pieniędzy i monopolu na wyłączność w wielu dziedzinach życia.
Rodziny wielopokoleniowe w jednym domu odeszły już dawno w niepamięć. Najprostsza, podstawowa: mama, tata i dzieci zaczyna też znikać. Toczy się rewolucja, a wiemy z historii że to duże koszty. W tym wypadku, kosztem, jest pełna rodzina. Dlaczego? Dlatego że kobiety łapią oddech po latach niewoli, pławią się w wolności. Łapią oddech i wszystko co było im zabronione, oraz rozprawiają się z tą resztą która wciąż udupia.
Kiedy ma się takie zajęcia, nie ma czasu na pilnowanie ogniska domowego, a faceci jak wiadomo nigdy się tą dziedziną życia nie zajmowali i jakoś wciąż nie mają zamiaru, więc jest jak jest. Dziwne, że kobiety wciąż jeszcze rodzą dzieci, choć to taki ogrom wyrzeczeń, skończyły natomiast z wyrzeczeniami na rzecz ojców tych dzieci czy partnerów.
Statystyki mówią, że ciągle wzrasta liczba singli czyli pojedynczych. W języku polskim nie dość precyzyjnie określa się takie osoby - samotnymi, co nie do końca odzwierciedla taki stan, ponieważ single maja bogate życie towarzyskie, wiele zajęć poza pracą pochłaniającą większość czasu i aktywne życie seksualne przypadkowe lub w związkach weekendowych. Co dalej? Scenariusz będzie taki. Rodzina w tradycyjnym rozumieniu zupełnie zniknie, dopóki kobiety nie dopadną wszystkiego co było zarezerwowane dla mężczyzn. Drastycznie będzie malała liczba rodzonych dzieci. Nastąpią czasy sprowadzania i adopcji gotowych niemowląt z krajów gdzie rewolucja jeszcze nie dotarła i kobiety wciąż będą służyły głównie do rozmnażania. Równocześnie pojawią się ludzie produkowani w laboratoriach ze starannie wyselekcjonowanych dawców. Na dzieci będą sobie pozwalały osoby o wysokim statusie społecznym, majętne, takie które będzie stać na wykwalifikowane nianie, nauczycieli języków, muzyki, sztuki … .
Ewentualny powrót do zakładania rodzin nastąpi dopiero wtedy, kiedy kobiety dotrą już wszędzie, uporządkują zaśmiecony męskimi zabawkami świat jak np. wojny czy nieprawdopodobnie bogate banki … i tylko wtedy, jeśli panowie ewoluują do roli prawdziwie mądrego PARTNERA. Gdyby taka ewolucja panów z jakichś powodów się nie odbyła, zostaną zepchnięci do roli podrzędnej, do roli wykonawców wyłącznie. Warto się zastanowić!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...