Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

niedziela, 23 czerwca 2013

Przeznaczenie i Los

Przeznaczenie to wszystko to w naszym życiu na co nie mamy żadnego wpływu: czas i miejsce naszego urodzenia, choroby genetyczne, niektóre wypadki, niektórzy ludzie, śmierć.
Los jest ściśle powiązany z przeznaczeniem, ale bieg i jakość naszego życia zależy od naszych wyborów. Mamy więc wpływ na nasz los.


Przeznaczenie, jak sama nazwa wskazuje, mówi, że pojawiliśmy się na tym świecie w jakimś celu, po to, żeby czegoś dokonać, coś zrobić – ale co?! Żeby chociaż jakaś podpowiedź, jakakolwiek informacja - nic, zero. Nie dostaliśmy jasnych informacji po co jesteśmy i nie dostajemy też instrukcji obsługi naszych narodzonych dzieci. Dostajemy za to wskazówki. Talent jest bezsprzeczną wskazówką czemu powinniśmy się poświęcić, gorzej, gdy tych talentów jest więcej, wtedy należy wybrać te na które wystarczy nam życia. Jeśli nie odnajdziemy w sobie talentów (co jest raczej niemożliwe, bo pyszne gotowanie, czy idealne sprzątanie ... też są talentami) możemy być po prostu bardzo przydatni

Czas i miejsce - Rodzina, kraj i czasy w jakich się pojawiliśmy. Jeśli nie urodziliśmy się w bogactwie, w luksusowym pałacu, w jakimś bajkowym kraju, nie znaczy, że nie jest to w naszym zasięgu. Zaczęliśmy w przeciętnym miejscu, bo taka mamy karmę - więcej schodów do pokonania do takiego życia, jeśli chcemy właśnie takiego, bo można ominąć schody do bogactwa materialnego i wejść na jakieś inne które zaprowadzą nas na przykład do zacisznej biblioteki gdzie będziemy urządzać dni czytania rzadkich książek, spotkania z wybitnymi pisarzami, założymy koło młodych talentów pióra.

Choroby genetyczne - Karma do przerobienia za podłości w poprzednim życiu.

Niektóre wypadki – Jak wyżej, karma do odpracowania, dlaczego inaczej?, ano dlatego że dostajemy przedwypadkową szansę na wypracowanie człowieczeństwa przez duże C i od tego zależy moc katastrofy, bo kara za poprzednie wcielenie musi być, ta jednak z szansą na złagodzenie.
Inne wypadki to ostrzeżenia od przeznaczenia, że robimy coś nie tak (przymusowe wyhamowanie), a które niekoniecznie muszą się wydarzyć.

Niektórzy ludzie - To przeznaczone nam osoby które mają wpływ na nasze życie, od których możemy się uczyć, doznać olśnienia dzięki nim, którzy nas inspirują, ale również tacy którzy nas krzywdzą, chcą zniszczyć. Dalej to już Los, bo od nas zależy co zrobimy z tymi ludźmi.

Śmierć - Nasz koniec na tej planecie z poczuciem porażki, lub dobrze wypełnionym życiem. Jeśli nie przeżyjemy go należycie, będzie się za nami wlokła karma do wypełnienia w następnym życiu.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...