Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

piątek, 18 stycznia 2013

Szczęście jak puchar Graala

Pod jakim adresem znaleźć SZCZĘŚCIE


Wszyscy bez wyjątku chcemy być szczęśliwi. Poszukujemy szczęścia jak Graala, czyli pucharu z którego miał pić podczas ostatniej wieczerzy Chrystus. Tylko że tego kielicha nie ma na obrazie Leonarda da Vinci, nie wiadomo czy w ogóle był, a jeśli tak, to jak wyglądał. Co mam na myśli?
Mam na myśli to, że często nie wiemy co jest dla nas szczęściem i skoro nie wiemy czego szukamy i jak to ma wyglądać, to jak do cholery mamy to znaleźć?! Większość ludzi obwinia za brak szczęścia innych, znamy to … źli rodzice, mąż drań, nieudane dzieci … .
Otóż twierdzę z całą odpowiedzialnością, że gówno prawda. Za swoje szczęście odpowiadamy my sami! Żaden na świecie człowiek nie uszczęśliwi nas, bo po pierwsze; on nie wie czego potrzebujemy do szczęśliwości błogiej, bo po drugie; szczęście jest tak złożone, że nikt nie jest w stanie dać nam aż tyle, bo po trzecie; często nie przyjmujemy dobra jakie ktoś nam ofiarowuje, bo dla nas akurat, to nie to. Dowiedzcie się zatem najpierw, czego chcecie od życia, a jak już będziecie mieć taką wiedzę, można znaleźć sposoby na dotarcie tam gdzie trzeba i jeśli sam nie potrafisz, z pomocą wróżek lub innych ci przyjaznych, i nigdy, przenigdy nie uzależniajcie swojego szczęścia od innych! Twoje szczęście jest w twoich rękach. 
Ach. Byłabym zapomniała. Istnieje coś takiego jak – zło oswojone - niestety powszechne. Ludzie tkwią w podłym życiu całymi latami, najczęściej do śmierci, bo boją się zmian, nie robią nic, albo połowicznie i oskarżają innych za to podłe życie. Jeśli czasami wpadnie im do głowy, że sami są sobie winni, szybko to wyrzucają z głowy, no bo trzeba by się wziąć do roboty żeby to zmienić.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...