Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

wtorek, 22 stycznia 2013

Biznesy 'wróżbiarskie'

Wyłudzanie pieniędzy od naiwnych


Istnieją 'wróżbiarskie' strony internetowe, które nie mają nic wspólnego z prawdziwym wróżbiarstwem a zostały stworzone po to, żeby okradać z pieniędzy. Technika działania jest żenująco nachalna i zaskakująco prosta, dlatego dziwi mnie nieskończenie, że ludzie dają się na to nabierać.
Na początku zainteresowany dostaje darmową 'wróżbę', gotowca, z wcześniej przygotowanych szablonów, która jest zmyślnie skonstruowana i pasuje do każdego z dopiskiem na końcu: Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej … to kliknij w zapłatę, i w tym momencie zaczyna się ZASYSANIE klienta. Jeśli klient nie reaguje, zaczyna się zasypywanie sms-ami, lub e-mailami, najpierw z kuszeniem, np. zdradzenia sekretu totalnej szczęśliwości lub bardzo podobnie, tylko zapłać, a przy dalszym braku reakcji, straszeniem: Jeśli nie zapłacisz to stracisz jedyną życiową szansę na poprawę swojego losu, itd., itp.
Zmanipulowany w ten sposób naciągany, płaci i dostaje następny szablon …. z dopiskiem na końcu: Jeśli zapłacisz teraz to dostaniesz np. specjalną wróżbę z siedmioma (tu można wpisać dowolną liczbę) wtajemniczeniami, potem trzeba zapłacić za np. WIELKA WRÓŻBĘ … i tak może to trwać i trwać, uszczuplając coraz bardziej portfel osaczonego, aż do wyczerpania szablonów!

O jednej z takich stron dowiedziałam się w bardzo przykry sposób rok temu.
'Oddaj pieniądze złodziejko' – w sms-ie do mnie przeczytałam i zdrętwiałam. Jak już mi puściło, zaczęłam drążyć!? Okazało się, że niejaka Gabriella jasnowidz, najpierw wysyłała wróżby e-mailami, ale w końcu zacięła się i nie wysłała zapłaconej wróżby, nawet po wielu monitach. Wściekły klient zaczął wobec tego szukać w internecie jakichś dodatkowych informacji na temat Gabrielli i znalazł mój numer telefonu. Fakt, że ogłaszam się w Londynie jako Wróżka a nie jasnowidz i Gabriela przez jedno l i że w Londynie przyjmuję na sesje osobiste wyłącznie, a on wysyłał pieniądze do holenderskiego banku, nie miał dla desperata znaczenia. Fakt że na oszukańczej stronie nie ma żadnego numeru telefonu nie dał do myślenia, oraz że Wróżka Gabriela czyli ja, nie ma website tylko ten blog.
Podaję adres tej strony, którą osobiście sprawdziłam i stwierdziłam że to zmyślna maszyna do wyłudzania pieniędzy: TU
Czy niektórzy nie mają za grosz instynktu i nie potrafią wyczuć tak oczywistego oszustwa??? Zdumiewa mnie to naprawdę niepomiernie.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...